logo    Dárky Jen Tak   Seznámení se s naší nabídkou  Katalog neslouží k objednání - nabídka zboží v našem krámku se může lišit. Děkujeme za pochopení. 

Úvod »» Vykuřovací pícky, kadidelnice


        

Vykuřovací pícky, kadidelnice

img

 

Skladem: 20 ks
Číslo produktu: 261002
naše cena bez DPH : 87 Kč
naše cena s DPH (15 %):
100 Kč

Vykuřovací pícky a kadidelnice

Slouží k pálení vykuřovadel.

Kadidelnice - kamenná - naplňuje se pískem a na něj se pokládá žhnoucí uhlík. Na uhlík vsypeme malé množství vykuřovací směsi.

Kadidelnice s mřížkou - kovová - žhnoucí uhlík klademe přímo na mřížku - písek zde není potřeba

Kamenné, keramické pícky se sítkem - není potřeba ani písek, ani uhlík - zapalujeme zde čajovou svíčku a vykuřovací směs sypeme přímo na sítko - pokud směs obsahuje pryskyřice, použijte plátek alobalu - nedojde k zanesení sítka.

Ceny se pohybují od 100,- do 800,- korun - podle typu

U nás můžete zakoupit i uhlíky a písek do kadidelnice.

 

Jak vykuřovat

Praktický návod

Vezměte kadidelnici, pokud je její součástí mřížka uhlík položte přímo na ni, pokud ne, nádobku naplňte asi do tří čtvrtin pískem, nebo himalájskou solí. Pozor, sůl není vhodná do všech druhů kadidelnic. Písek ani sůl není třeba po každém vykuřovaní měnit, stačí odebrat již použitý uhlík se zbytky vykuřovadla.

Do pinzety čí kleští na uhlíky uchopte rychlozápalný uhlík a sirkou nebo zapalovačem ho zespoda zapalte. Počkejte 15-20 sec. než uhlík přestane jiskřit a vydávat kouř, položte jej do kadidelnice na písek.

Po cca. 30 sec., kdy se uhlík začne zbarvovat do šeda již můžete na uhlík sypat vykuřovadlo. Uhlík hoří 20-80 minut (podle velikosti) a během této doby můžete kdykoliv podle potřeby vykuřovadlo přisypat.

Zpočátku dávejte vykuřovadla na uhlík méně, přidat se dá vždycky a většinou do míry, která je vám příjemná. Po určité době sami zjistíte, jak velká dávka vám vyhovuje. Vyijímkou jsou např. očišťovací rituály, kdy se dbá spíše na účinek a mělo by se dát vykuřovadla více, aby byl prostor dostatečně zakouřen.

Vykuřovadla a tyčinky zapalujte v dobře větraných místnostech, kouř neinhalujte ani nevdechujte.

Pro vykuřování bylin a vonných dřev (např. orlářka drahocenná, palo satno, cedrové, guajakové dřevo) použijte plátek Mica, či vykuřovací pícku, kde je jako zdroj tepla použita čajová svíčka.

Během hoření nenechávejte kadidelnici s uhlíkem bez dozoru, uhlík lze uhasit pouze vhozením do vody.

Zdroj: Rymer

ZmQzODMwZD