logo    Dárky Jen Tak   Seznámení se s naší nabídkou  Katalog neslouží k objednání - nabídka zboží v našem krámku se může lišit. Děkujeme za pochopení. 

Mandaly, Květ života, kresba / Květ života

Posvátná geometrie je nauka vycházející z klasické geometrie, ve které se dává filosofický až duchovní význam některým tělesům a obrazcům, podobně jako např. ezoterická numerologie dává vyšší význam číslům. Vyskytuje se v mnoha kulturách napříč historií a její metody můžeme nalézt v plánování a stavbách různých chrámů, mešit, kostelů, oltářů, posvátných studen nebo třeba návsí a také v duchovním umění. Má podobné historické základy jako numerologie, protože ve středověku se geometrie a aritmetika spojovaly v jeden celek a aritmetické zákonitosti byly vyznávány jen pokud měly oporu v geometrii. V dnešní době se posvátná geometrie dostává do populární kultury, hlavně díky hnutí New Age.

Zakladatelem posvátné geometrie starověký filozof Platón, protože vybral 5 pravidelných mnohostěnů se shodnými stěnami, tzv. platónská tělesaa ke každému přiřadil po jednom živlu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Květ života - 19 kompletních kružnic - symbol Posvátné geometrie, lze dodnes nalézt ve všech hlavních náboženstvích světa. Je to symbol dokonalosti  v Božském tvoření celého vesmíru. Květ života“ je považován za symbol obsahující veškerou geometrii života, tak jak jej známe na planetě Zemi. Je to univerzální symbol energie, života a spojení mezi vším existujícím. Tento útvar byl nalezen v mnoha kulturách v rámci duchovních praktik, ale i v rámci umění. Krásné útvary jsou v vidění např. v Osirisově chrámu v Abydosu v Egyptě nebo v Indii, Číně, Izraeli, Japonsku či Mexiku. Podle New Age obsahuje Květ života sdělení o povaze prostoru a času a může poskytnout jakési osvícení pro ty, kteří hluboce studují a pracují s posvátnou geometrií. Také v dobách Atlantidy byl používán. Symbol má schopnost prokázat, jak všechny věci pocházejí z jednoho zdroje a že jsou úzce a trvale propojeny. Dívat skrze Květ Života nás vyzývá ke sjednocení naší mysli, srdce a duše. Má obrovské množství skrytých významů Člověk potřebuje otevřenou mysl a nekonečnou pokoru s cílem odhalit jeho tajemství.

Působení energie Květu života je možné využít také v praktickém životě. Je vhodný třeba na očistu a harmonizaci vody a v dřívějších dobách byl vkládán pod potraviny, aby prodloužil jejich životnost.

(zdroj Drunvalo Malchizedek, Wikipedie)

Řadit podle 
Výrobce 

Květ života - posvátná geometrie. Způsob použití:

naše cena 195 KčKvět života - posvátná geometrie. Způsob použití:

naše cena 290 KčKvět života - posvátná geometrie. Způsob použití:

naše cena 390 KčKvět života - posvátná geometrie. Způsob použití:

naše cena 550 KčKvět života - posvátná geometrie. Způsob použití:

naše cena 550 KčOriginální hrnek s motivem mandaly - různé druhy

naše cena 179 KčOriginální hrnek s motivem obrazů - různé druhy

naše cena 179 KčLapače snů - různé velikosti, různé provedení,

naše cena 105 Kč


ZGY3MWZ